Zwiedzanie Peru
Blog

Zwiedzanie Peru: najważniejsze atrakcje turystyczne i rzeczy do zrobienia

Peru jest państwem położonym w Ameryce Południowej, które zachwyca turystów licznymi atrakcjami. Z pewności miłośnicy aktywnego wypoczynku pokochają atrakcje znajdujące się w Peru. Ukształtowanie terenu przyczyniło się do powstania trzech odmiennych geograficznie regionów, co pozwala odbyć wiele odkrywczych wycieczek. Zwiedzanie Peru na długo pozostanie w naszej pamięci. Jakie atrakcje na nas czekają? Co warto zobaczyć w Peru? 

Jakie są najciekawsze miejsca w Peru?

Państwo jest położone w zachodniej części Ameryki Południowej i zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości krajów na tym kontynencie. Zwiedzanie Peru wymaga przygotowania planu podróży, który ułatwi poznawanie nowych rejonów.

Pamiętajmy o tym, że kraj posiada wiele ciekawych turystycznie miejsc, dlatego nie sposób zobaczyć każde z nich w kilka dni. Wyprawa powinna opierać się przede wszystkim na stolicy kraju - Limie. To miasto położone nad Oceanem Spokojnym, gdzie hiszpańskie dziedzictwo miesza się z nowoczesnością. W centrum Limy zobaczyć warto stare miasto z Katedrą Limy na głównym placu. Wzrok przyciągają także budynki pałaców Rządu i Arcybiskupa. Mniejsze kościoły i parki robią duże wrażenie na turystach. 

Nie zapominajmy o artystycznej uliczce miasta, gdzie dominują barwne malunki. Tutaj znajduje się Muzeum Sztuki Współczesnej. Miłośnicy sztuki i historii mogą odwiedzić także Muzeum Marco i Muzeum Złota Broni. 

Kolejna propozycja to Arequipa, nazywana białym miastem. Budynki w tym miejscu powstały ze skały wulkanicznej, Jest to drugie co do wielkości miasto w Peru. Znajduje się na wysokości 2335 metrów n.p.m. w otoczeniu górskich wulkanów. Miłośnik trekkingowych wypraw z pewnością chętnie wyruszy w te rejony. Wędrówka wymaga pokonania dużego dystansu, gdyż najniższy szczyt Pichu Pichu ma wysokość 5665 metrów n.p.m. 

W Peru czeka na nas miasto Cuzco, które pozwala podziwiać pozostałości inkaskiej cywilizacji. Jest położone w południowej części państwa na wysokości 3326 metrów n.p.m. Jak widać, kraj zaskakuje niejednego turystę.